Lampropeltis triangulum sinaloae

Jeden z najpiękniej ubarwionych lancetogłowów. Niegdyś gatunek bardzo popularny, obecnie trudniej dostępny na Polskim rynku.

Dobry wybór na rozpoczęcie przygody z wężem . Trzeba jednak pamiętać, że Lampropeltisy są bardziej defensywne od zbożówek.

Bywają bardziej płochliwe osobniki.  W kontaktach  z człowiekiem lekko wycofany. Bardzo zwinny. Dorasta do 100 -120 cm.

Terrarium

Terrarium minimalne to 60x60x40 cm. Powinny znajdować się w nim przynajmniej dwie kryjówki, w strefie ciepłej i zimnej terrarium oraz pojemnik z wodą.

Oświetlenie

Nie jest wymagane. Jeżeli chcemy podziwiać naszego pupila może zostać ewentualnie zamontowane oświetlenie w postaci led o ciepłym odcieniu światła lub światło czerwone, nie stresujące zwierzęcia.

Podłoże

Odpylone trociny, lignocel aspen. Niewskazane są torfy kokosowe. Wąż powinien być utrzymywany w suchym środowisku. Małe węże powinny mieć zapewnione czyste i suche podłoże, najlepiej w formie ręczników papierowych , lignocelu, ale można również umieszczać je na docelowych podłożach.

Ogrzewanie

Temperatura w terrarium powinna wynosić od 25 do 30 st. C z wyraźnym podziałem na strefę ciepłą i zimną. Zalecane używanie maty grzewczej lub kabla grzewczego w strefie ciepłej. Nie wymagane jest oświetlenie UV. Można korzystać z żarówek i emiterów, jednak trzeba pamiętać aby zamontować je w taki sposób, aby gad nie miał do niej dostępu.

Pożywienie

Myszy, szczury, ptactwo dopasowane do wielkości węża. W naszej hodowli wszystkie węże są rozkarmione, co oznacza, że jedzą rozmrożone gryzonie.